Odběr

Osobně Zaslat
do Čech do ciziny
Jaro ve školce
po dohodě
březen – duben
na dobírku
březen – duben
platba předem na účet
Podzim ve školce
13.–22. 10.
po 20. 10.
na dobírku
po 20. 10.
platba předem na účet

Charakteristika zboží

Růže jsou prostokořenné, tedy s volnými kořeny bez balu, jsou to dvouleté sazenice očkované na šípek nebo jednoleté pravokořenné řízky. Jsou vypěstovány v našich (českých) podmínkách v nadmořské výšce 360 m.n.m.. Licenční odrůdy pěstujeme se souhlasem šlechtitelů a za dodržení všech licenčních práv a povinností. Dodání a odběr pouze na podzim nebo na jaře!

Rostliny necháváme růst v přirozených podmínkách co nejdéle (do konce září), aby mohly všechny výhony dostatečně vyzrát. Jen takto vyzrálá rostlina má dobrou šanci na přežití následné zimy. Pokud se růže dobývají a prodávají již v září, nejsou dostatečně vyzrálé a následně i špatně přezimují. Růže se mohou sázet do hlubokého podzimu a také v zimě, pokud není trvale zamrzlá zem. Proto posíláme rostliny i v listopadu. Nemusíte se bát mrazíků a sněhového poprašku, růžím tyto podmínky nevadí. Naopak, pokud se vysadí brzy, do zimy začnou růst, rašit, je to velmi nebezpečné, neboť čerstvě narašené pupeny mohou s příchodem zimy opět zmrznout. A tak se nebojte sázet růže koncem října a začátkem listopadu, je to dle dlouholetých zkušeností zahradníků, šlechtitelů a pěstitelů růží nejen u nás, ale po celé Evropě a všude ve světě ve stejných zeměpisných šířkách, to nejvhodnější období.

Vaše objednávky jsou opatřeny rostlinolékařským pasem a podléhají nařízení o povinnostech dopravců poštovních služeb a internetových prodejců.

Jak a kdy objednat

Růže prodáváme 2x v roce: na podzim (hlavní sezóna) a na jaře.

Podzimní nabídka

je zveřejněna vždy v červnu, od června do listopadu přijímáme tedy podzimní objednávky. Během května probíhá hodnocení stavu a počtu jednotlivých odrůd. Následně (v červnu) se mohou jednotlivé odrůdy dát do nabídky.

Jarní nabídka

je zveřejněná v lednu, od ledna do dubna přijímáme jarní objednávky. Jsou to rostliny, které jsme vypěstovali loňskou sezónu a přezimovali je ve vhodných podmínkách. Upozorňujeme ale, že sortiment je již značně omězen a ani období výsadby není tak vhodné jako na podzim.

Odběr růží a doprava

Vybrané keře je možné si vyzvednout osobně přímo ve školce nebo zasíláme poštou na dobírku jako "Balík do ruky".

Osobní odběr

Osobní odběr přímo ve školce.
 • Podzimní termín odběru: v polovině října, od pátku 13. do neděle 22.10.2023, od 8 do 18 hod. ‒ každý den, i o víkendech.
 • Jarní termín: během března a dubna ‒ vždy se řídí podle počasí, podle průběhu zimy a rychlosti nastupování jara.

Poštou

 • Podzimní termín dodání: konec října (nejdříve po 20. říjnu), začátek listopadu (pokud se během zasílacího termínu natolik změní počasí, trvale zamrzne zem, a pak je tedy nevhodné růže sázet, přesouváme zasílání do jara). Zasíláme vždy v pondělí a v úterý (v některých případech ještě ve středu), aby nezůstávaly zbytečně přes víkend na poště.
 • Jarní termín dodání: během března a dubna.
 • Balné: vzhledem k tomu, že práce s růžemi je náročnější, k ceně růží připočítáváme balné. Při objednání 1-5 ks růží je balné 50 Kč; 6-10 ks 60 Kč a při objednání 11-25 ks růží je celkové balné 70 Kč.
  • Maximální počet rostlin do jednoho balíku je 25 ks. Jelikož jsou ale některé odrůdy jemnější a menší, může se jich vejít i více. Vždy se snažíme, vzhledem k výši poštovného, zaslat co nejvíce růží v jedné zásilce.
 • Poštovné: dle tarifů České pošty, využíváme službu Balík do ruky, doručeno do druhého dne, tedy 150 Kč!
 • Způsob balení: vlhké prostokořenné rostliny jsou dostatečně obaleny strečovou fólií, aby nevysychaly. A dále vloženy do papírového pytle. Faktura není součástí zásilky, posíláme ji e-mailem. Tímto způsobem se rostliny dostanou k zákazníkovi ve velmi dobré kvalitě. (Doručení na Slovensko a dalších zemí trvá poště obvykle týden – i tuto dobu růže velmi dobře snesou).

Kde nás najdete

Školka růží se nyní nachází na samém okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj. Dále na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada. Bývala přímo v Sobotce, nyní je v malebné a poklidné vesničce Skuřina, nedaleko Markvartic a Sobotky, blízko hlavní trasy mezi městy Mladá Boleslav a Jičín. Poblíž naleznete známé objekty, jako jsou Trosky, zámek Hrubá Skála, hrad Kost, zámek Humprecht (zde aranžuje kastelánka krásné kytice z květů růží z naší školky), zámek Dětenice, hrad a zámek Staré Hrady či Prachovské skály.

POZOR ‒ Vesnička je velmi špatně značená, přečtěte si dobře popis cesty.

Od Jičína přes Markvartice. V Markvarticích na návsi odbočit doprava, podle směrovky na Dolní Bousov, a hned doleva, podle směrovky na Zeleneckou Lhotu. Na konci Markvartic kolem hřbitova. Pak už se projede jen vesnička Mrkvojedy a hned potom je Skuřina, kde jsou již umístěné směrovky přímo ke školce.
Od Mladé Boleslavi přes Dolní Bousov, Vlčí Pole, Zeleneckou Lhotu — zde hned na kraji vesničky doleva.
Od Libáně přes Zeleneckou Lhotu — a pak již stále rovně.
Na Skuřině novou asfaltovou cestou stále rovně z mírného kopce, kolem obchodu a u něho můžete po pravé straně u plotu zanechat auto. Za obchodem vede cesta mezi zahradami. Touto cestou stále rovně až přijdete přímo k oplocené růžové školce.
GPS50.413548,15.180986

Kdy nás najdete

 • Během dne otevřených plotů na poli v růžích. Předběžný termín je někdy v půlce července.
 • 13.–22. řijna při prodeji.
V ostatních termínech nás patrně nenajdete, neb se skrýváme mezi řádky.

Aktuální stav pole
Loňské DOD

Ceny růží

Ceny jsou konečné, jsou uvedeny s DPH. Snažíme se, aby růže byly přístupné všem, jsme rádi, že ceny nemusíme příliš měnit, navzdory neustálému zdražování kolem nás.

Prodáváme rostliny 1. kategorie (3 a více výhonů). Pokud již nejsou, a přesto je o odrůdu zájem, začneme prodávat rostliny 2. kategorie (2 výhony) a poskytujeme na ně slevu a nebo prodáváme dvě rostliny 2. kategorie za cenu jedné rostliny 1. kategorie.
V případě, že požadujete růže zaslat, účtujeme také balné a poštovné.

Způsob platby

Osobní odběr ‒ v hotovosti na místě při převzetí. (Není možné platit kartou).
Poštou ‒ v Čechách hotově při převzetí dobírky. V cizině ‒ platba předem na účet, viz níže.

Před odesláním růží, tedy ve chvíli, kdy jsou vaše růže zkompletovány, zabaleny a připraveny k odeslání, vám přijde emailem upozornění o odeslání a zároveň v příloze faktura, která nebude součástí balíku. Fakturu předem neplaťte, zaplatíte až při převzetí zásilky. Faktura v e-mailu je platný daňový doklad, můžete si jej vytisknout a použít dle vašich potřeb.

Záruka dodání rostlin

Objednávky na pěstované odrůdy přijímáme celý rok. Během tohoto roku ale růže teprve pěstujeme. Během června evidujeme počty předpokládaných kusů (v tuto dobu také aktualizujeme naší podzimní nabídku). Počty kusů jednotlivých odrůd jsou přesné, přesto pouze předpokládané. Určitou rezervu si necháváme, přesto se během následujícího pěstování i přes veškerou naší péči mohou počty růží ještě změnit ‒ rostliny jsou živé organismy, může se snížit během dalšího růstu jejich kvalita, může dojít při manipulaci během vyorávání k poškození a v neposlední řadě mohou nastat neočekávané přírodní vlivy. Z tohoto důvodu si vyhrazujeme právo: pokud vám odrůdy slíbíme, může se i přes veškerou naší snahu a péči stát, že vám je nemůžeme dodat. Odrůdy samovolně nenahrazujeme, pokud si přejete odrůdu nahradit, uveďte tento požadavek do objednávky.

Reklamace

Při obdržení zásilky zkontrolujte kvalitu růží. Pokud nebudete spokojeni, ihned nás kontaktujte (nejlépe e-mailem nebo telefonicky). Pozdější reklamace většinou nejsou způsobeny kvalitou dodaného zboží. (V přírodě hraje roli mnoho faktorů, za které neneseme zodpovědnost!). Při reklamování zabalte růžičky nejlépe stejným způsobem, jakým jste je obdrželi, tzn. důkladně obalit celé rostliny tak, aby při transportu nevysychaly, tedy strečovou fólií nebo igelitem, a následně můžete použít ten samý papírový pytel, ve kterém růže přišly. Je nutné, aby byly růže označeny jmenovkami tak, jak jste je obdrželi. Do balíku přibalte oznámení o zjištěných vadách a kopii faktury.

Zásilku zašlete na adresu: Růžová školka, Skuřina č.2, 507 42 Markvartice u Sobotky.

V případě nedohody u reklamace má spotřebitel právo obrátit se na ADR, alternative dispute resolution, tedy mimosoudní řešení spotřebitelských sporů, více na www.coi.cz, zákon č. 634/1992 sb., paragraf 14.

Právo na odstoupení

Kupující má právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zásilky. Jelikož ale růže jsou živé organismy, které vyžadují určitou péči, aby se nesnížila jejich kvalita, dobře si odstoupení od smlouvy zvažte a s ohledem na rostliny tak učiňte ihned po obdržení zásilky. Nepoškozené, navlhčené a označené rostliny důkladně zabalte do igelitu tak, aby nevysychaly během transportu, můžete použít znovu papírový pytel, ve kterém růže přišly, a spolu s fakturou zašlete na adresu: Růžová školka, Skuřina č.2, 507 42 Markvartice u Sobotky. Peníze vrátíme do 14 dnů od odstoupení od smlouvy. Pokud budou rostliny jakkoli poškozené (polámané, přischlé), nemůžeme odstoupení akceptovat.

Zásilky do ciziny

Zasíláme do všech zemí v Evropě, nejvíce však na Slovensko, kam je poštovné 250 Kč, balné je stejné jako v Čechách, viz výše. Platbu přijímáme předem na náš účet. Pro podzimní objednávku je potřeba platbu zaslat během 1. poloviny října (oktober), pro jarní objednávku během března (marec). Poště trvá doručení zásilky obvykle týden, růže balíme tak, že přečkají transport bez úhony.

Bankovní spojení

Jak chráníme Vaše osobní údaje

Správcem osobních údajů podle Nařízení (EU) 2016/679 (GDPR) je
Růžová školka, Luboš Pelc,
Poštovní adresa: Březenská 386, 507 43 Sobotka,
Sídlo provozovny: Skuřina 2, 507 42 Markvartice.
IČO:
46510681, zapsané v živnostenském rejstříku.
DIČ:
CZ6806131739
E-mail: michaela@ruzepelcovi.com
Mobil: 776 782 400 (722 933 697)

Vaše osobní údaje zpracováváme z důvodu vyřízení vašich objednávek, s tím souvisí zasílání informačních e-mailů, řešení reklamací, uchování informací o Vašich objednávkách.

  Zpracováváme Vaše
 1. identifikační údaje, tedy jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo, IČO a DIČ pokud jste podnikatel,
 2. kontaktní údaje, tedy doručovací adresu, fakturační adresu, e-mail, telefonní číslo,
 3. údaje o vašich objednávkách, objednané zboží a jeho cenu, způsob doručení, údaje o reklamacích,
 4. naše webové stránky lze procházet také v režimu, který neumožňuje sbírání osobních údajů, používání cookies můžete na svém počítači ve svém internetovém prohlížeči zakázat.
 • Právním důvodem tohoto zpracování je plnění smlouvy, tedy abychom vyřídili vaši objednávku. Pokud se u nás zaregistrujete, využíváme vaše údaje pro vedení Vašeho účtu, evidování vašich objednávek a poskytování souvisejících funkcí. Můžete kdykoli odmítnout.
 • Ochrana vašich osobních údajů odpovídá požadavkům Nařízení (EU) 2016/679 (GDPR) Chráníme osobní údaje v maximální možné míře pomocí moderních technologií, které odpovídají stupni technického rozvoje. Přijali jsme a udržujeme veškerá možná (aktuálně známá) technická a organizační opatření, která zamezují zneužití, poškození nebo zničení Vašich osobních údajů.
 • Abychom Vás mohli informovat o aktuálních nabídkách a slevách, zpracováváme vaše jméno a příjmení a e-mailovou adresu. Právním důvodem tohoto zpracování je Váš souhlas, který nám poskytujete a který můžete kdykoli odvolat.
 • Vaše osobní údaje poskytujeme pouze přepravnímu partneru, kterým je Česká pošta, s.p, a to pouze v případě, pokud si růže objednáte na zaslání, nikomu jinému vaše osobní údaje neposkytujeme.
 • Při zpracování Vašich osobních údajů nebude docházet k automatizovanému rozhodování ani k profilování.
 • Nejmenovali jsem pověřence pro ochranu osobních údajů, nepověřili jsme zpracováním Vašich osobních údajů žádného zpracovatele ani neurčili zástupce pro plnění povinností ve smyslu GDPR.
 • Nemáme v úmyslu předat Vaše osobní údaje do třetí země, mezinárodní organizaci nebo jiným osobám.
 • Kdykoliv máte právo odvolat svůj souhlas se zpracováním osobních údajů, právo požadovat od nás jako Správce přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo výmaz, popřípadě omezení zpracování, a vznést námitku proti zpracování, máte právo na přenositelnost těchto údajů k jinému správci, jakož i právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů, máte-li za to, že při zpracování Vašich osobních údajů postupujeme v rozporu s GDPR.

Zřizovatel

Zřizovatel internetového obchodu a Specializované růžové školky:
Luboš Pelc
Březenská 386
507 43 Sobotka
IČO: 46510681, zapsané v živnostenském rejstříku.
DIČ: CZ6806131739

Osvědčení o zápisu do evidence zemědělského podnikatele. Č.J.Ž.Ú. — 01/1789/05/10. Poř.č.: 183001.