The Country Parson®

David Austin (2020)
Ilustrační foto The Country Parson®

Květy září na keři během celé sezóny, tedy od června do prvních mrazíků, v dostatečném množství. Jsou to středně velké, otevřené a ploché růžice. Zářivý efekt vzniká díky okrajům květních plátků, které se jeví elegantně průsvitně.
Vůně je lahodná ovocná s tóny sladké meruňky, zeleného jablka a medu. Rostlina vytváří kompaktní středně velké keře. Listy jsou šedozelené a nemůžeme opomenout, že na větvičkách se vyskytují jemné ostny. 
Můžeme z ní vytvořit bohatě nepřetržitě kvetoucí živý plot, vysadit ji do skupin s jinými odrůdami, nejlépe tón v tónu, nebo společně s trvalkami a travami. Roste na všech světových stranách, ve všech typech půd a miluje slunce nebo mírný polostín.
Tato odrůda má skotský původ. Je velmi zdravá a odolná.

The Country Parson® je pojmenována podle "Deníku venkovského faráře" od Jamese Woodforda, jenž byl anglickým duchovním v 18. století. Pro zajímavost jsme našli na Wikipedii, že tato živá zpráva o životě na farnosti zůstala nepublikována až do 20. století, a pozoruhodné na životě Jamese Woodforda mimo jiné bylo, že si vedl deník téměř 45 let.

Cena:
350 Kč s DPH
Anglické
Výška:
110 cm
Šířka:
110 cm
Rozestupy:
80 cm
Barva:
Květ:
7 cm | velmi plný
Vůně:

ovocná
Černá skvrnitost:
Padlí: