Summer Song™

David Austin (2005)
Ilustrační foto Summer Song™

 Tato růže je překrásná..., s neobvyklou a těžko popsatelnou barvou. Vypadá jako spálená oranžová, a tak se velmi dobře na záhoně kombinuje s meruňkovými a žlutými tóny, čímž se stává cenným doplňkem v zahradách. Květy jsou šálkovitě formované, v perfektním kruhu jsou plátky spíše neformálně uspořádané. Vůně linoucí se z květů je silná, tento vjem nám, milovníkům růží a vůní, bohatě stačí, nicméně znalec v ní rozpozná mísící se vůni chryzantém, zralých banánů a čaje. Rostlina má spíše keřovitý a vzpřímený tvar.

Velikost keře můžeme řezem dobře ovlivnit dle našich požadavků. Hodí se do smíšených květinových záhonů a všude tam, kde si ji chceme  užívat co nejblíže a těšit se z jejích opakovaně narůstajících květů. Této odrůdě vyhovuje plné slunce, všechny světové strany, kromě severu a není náročná na typ půdy.

Nicméně prvním rokem ve školce vytváří slabé rostliny, z tohoto důvodu ji hodně neradi pěstujeme. Jelikož se snažíme o silné a zdravé sazenice, a tato odrůda nám to přes veškerou naši péči neumožňuje, nepatří mezi naše oblíbenkyně. Je jen otázka času, než ji vyřadíme ze sortimentu. Holt je to kráska, která má své nešvary.

Anglické
Výška:
120 cm
Šířka:
120 cm
Barva:
Květ:
? cm | romantický
Vůně:

po listech chryzantém, banánů a čaje
Černá skvrnitost:
Padlí:
Vytváří vzpřímeně rostoucí keře