Lupo®

Kordes Söhne (2006) ADR
Ilustrační foto Lupo®

Záplava jednoduchých kvítků působí radostným a milým dojmem. Barva je tmavě růžová s fialovými až karmínově červenými tóny. Nová generace miniaturních růží "Lilliputs"s výborným zdravím, odolná dešti, a také při horkém počasí vydrží dlouho kvésti, jakoby nikdy nechtěla s kvetením skončit. Na podzim se pak zdobí ještě atraktivními šípky. Typ růstu je keřovitý, vzpřímený. Ideální také pro plošné výsadby a do nádob. Dostala několik ocenění, zlatou a stříbrnou medaili, také ADR. V nabídce je jako pravokořenná.

Co znamená pravokořenná rostlina? Odrůda není očkovaná na šípek, jak je tomu u růží obvyklé, ale roste na svých vlastních kořenech. Takto se nedají pěstovat všechny odrůdy růží, pouze některé. Využívají se především k plošným výsadbám ve veřejné zeleni a k pěstování v nádobách. Výhody: značná odolnost a nenáročná údržba. 

Cena:
140 Kč s DPH
Miniaturní
Pravokořenné
Výška:
50 cm
Šířka:
40 cm
Sázet:
5-6 na m2
Barva:
Květ:
3 cm | jednoduchý
Vůně:

Černá skvrnitost:
Padlí:
V nabídce je jako pravokořenná. Ocenění: zlatá medaile Barcelona 2007, Hradec Králové 2009, stříbrná medaile Kortrijk 2006, Le Roeulx 2006, Lyon 2007, bronzová medaile Adelaide 2010, Madrid 2006.