Sonnenröschen®

W. Kordes' Söhne (2005) ADR
Ilustrační foto Sonnenröschen®

Velmi zdravá minirůže, a to je její veliká přednost a vyjímečnost!  Možná nebudou její květy atraktivní pro každého, přesto jsou pro mnoho lidí dnes, kdy se jakoby chceme navracet k přírodě, právě jednoduché květy milé a krásné (tak jako pro nás). Kvete velmi bohatě, opakovaně, smetanovými květy s nápadně žlutým okem a výraznými tyčinkami. Můžeme ji použít také jako půdopokryvnou růži, v tomto případě ale musíme sázet hustěji, alespoň 6 rostlin na 1 m2. Je ideální do malých zahrádek, skalek, na pietní místa a do různých nádob. Daří se jí na slunci i v polostínu. Květy netrpí během deštivého počasí.

Na mezinárodní přehlídce byla oceněna zlatou medailí a dále v roce 2003 získala ADR, což je všeobecná zkouška novinek růží v Německu, oceněné odrůdy se vyznačují velmi dobrým zdravím, ochotou kvetení, bujným růstem a mrazuvzdorností.

Co znamená pravokořenná rostlina? Odrůda roste na svých vlastních kořenech, není očkovaná na šípek, jak je tomu u růží obvyklé. Na svých vlastních kořenech se nedají pěstovat všechny odrůdy růží, pouze některé. Využívají se především k plošným výsadbám ve veřejné zeleni a k pěstování v nádobách. Výhody: značná odolnost a nenáročná údržba. 

Cena:
150 Kč s DPH
Miniaturní
Pokryvné
Pravokořenné
Výška:
30 cm
Šířka:
50 cm
Sázet:
4-5 na m2
Barva:
Květ:
3 cm | jednoduchý
Vůně:

Mrazuvzdornost:
Černá skvrnitost:
Padlí: