Knirps®

W. Kordes' Söhne (1997) ADR
Ilustrační foto Knirps®

Je to pokryvná růže, což znamená, že se hodí k plošným výsadbám, a tak také nejlépe vynikne. Je to ale také ideální pokryvná růže do malých zahrad, kde potřebujeme nízký kvetoucí porost. Používá se ještě jako nízounká pnoucí, a to tam, kde chceme porůst například nízký plůtek nebo stěnu. Kvítky jsou drobné, 3 cm v průměru, ale velmi plné a sytě růžové, upoutají nás na dálku. Lístky jsou také drobné. Je nízká okolo 40 cm a rozrůstá se do šířky 60 cm a víc, je tedy vhodné vysázet 3 rostliny do m2. Pokud ji použijeme jako pnoucí, tedy budeme ji vyvazovat do výšky, zaroste nám plochu vysokou kolem 80 cm. Výborně se hodí také do kontejnerů, kbelíků, necek a truhlíků. Je odolná proti chorobám.

Byla oceněna zlatou medailí. V roce 2004 získala také ADR, což je všeobecná zkouška novinek růží v Německu. Oceněné odrůdy se vyznačují velmi dobrým zdravím, ochotou kvetení, bujným růstem a mrazuvzdorností.

Co znamená pravokořenná rostlina? Odrůda není očkovaná na šípek, jak je tomu u růží obvyklé, ale roste na svých vlastních kořenech. Takto se nedají pěstovat všechny odrůdy růží, pouze některé. Využívají se především k plošným výsadbám ve veřejné zeleni a k pěstování v nádobách. Výhody: značná odolnost a nenáročná údržba.

Pravokořenné
Pokryvné
Výška:
40 cm
Šířka:
60 cm
Sázet:
3 na m2
Barva:
Květ:
3 cm | velmi plný
Vůně:

Mrazuvzdornost:
Černá skvrnitost:
Padlí:
Zlatá medaile v Baden-Badenu