First Lady®

Rosen Tantau (2005)
Ilustrační foto First Lady®

Velmi silně rostoucí a obzvlášť robustní keřová sadová růže, která dorůstá do výšky až 150 cm. Hodnotu této odrůdy umocňují její poupata, která se pomalu otvírají, až vytvoří jeden velký (7-8 cm) romantický květ. A dále samotné květy, které jsou mimořádně odolné dešti a zachovávají si svojí růžovou barvu. To znamená, že vlivem počasí ani stářím neblednou. Jejich barva je výrazně růžová a směrem do okrajů květu zněžní do smetanových odstínů. Ačkoli to není velkokvětá růže, výborně se hodí k řezu. Z nádhery jejích květů se můžeme tedy těšit nejen na zahradě, ale také doma ve váze.

First Lady® vytváří velmi bujné, bohaté růžové keře, a proto potřebují ke svému vývoji a růstu dostatek místa. Překrásně vynikne jako samostatný keř, solitéra, ale pokud máme na zahradě dostatek místa, její kouzlo můžeme ještě umocnit a to tím, že sesadíme 3 rostliny dohromady.

Tato odrůda se perfektně hodí do romantických a nostalgických zahrad a zákoutí, a to nejen díky svým překrásným květům, ale hlavně také díky svému převisajícímu typu růstu.

Má obrovský význam pro naše zahrady díky své odolnosti vůči chorobám. Její název tomu také napovídá, je to skutečně „První dáma“.

Cena:
190 Kč s DPH
Sadové
Romantické
Výška:
150 cm
Barva:
Květ:
8 cm | velmi plný
Vůně:

Černá skvrnitost:
Padlí: