Sommerabend®

W. Kordes' Söhne (1995) ADR
Ilustrační foto Sommerabend®

Tato pokryvná odrůda velmi dobře roste v našich podmínkách. Velmi dobře kryje zem, rozrůstá se do šířky až 80 cm, stačí tedy 2-3 rostliny na 1 m2, vzdálenost volíme podle toho, jak brzy potřebujeme mít plochu zarostlou a jak hustě. Rostliny jsou plně posety květy! Ty jsou zářivě tmavě červené, sice poloplné, ale díky barvě velmi výrazné. Nevoní, ale je celkem dobře odolná proti chorobám, jak ostatně u pokryvných růží očekáváme. Je vynikající do plošných výsadeb, můžeme ji nechat viset ze zídky nebo ji vyvazovat k opoře a mít z ní nižšší pnoucí.

V roce 1996 získala ADR, což je všeobecná zkouška novinek růží v Německu, oceněné odrůdy se vyznačují velmi dobrým zdravím, ochotou kvetení, bujným růstem a mrazuvzdorností.

Co znamená pravokořenná rostlina? Odrůda roste na svých vlastních kořenech, není očkovaná na šípek, jak je tomu u růží obvyklé. Na svých vlastních kořenech se nedají pěstovat všechny odrůdy růží, pouze některé. Využívají se především k plošným výsadbám ve veřejné zeleni a k pěstování v nádobách. Výhody: značná odolnost a nenáročná údržba. 

Cena:
140 Kč s DPH
Pokryvné
Popínavé
Pravokořenné
Výška:
40 cm
Šířka:
80 cm
Sázet:
2 na m2
Barva:
Květ:
4 cm | jednoduchý
Vůně:

Mrazuvzdornost:
Černá skvrnitost:
Padlí: